Długi weekend z rodziną – trzy miejsca, które warto zwiedzić

Długi weekend z rodziną – trzy miejsca, które warto zwiedzić

Za 2 tygodnie Boże Ciało, co oznacza dla Polaków długi weekend. Pogoda za oknem coraz ładniejsza, z powodzeniem można przeznaczyć ten czas na wyjazd z rodziną. Jakie atrakcje są szczególnie polecane? Gdzie wybrać się, aby sprawić frajdę swoim dzieciom?

Parki rozrywki

To świetna okazja do zabawy nie tylko dla najmłodszych. Takie miejsca z reguły mają bardzo bogatą ofertę. Przykładowo Sabat Krajno znajdujący się w województwie świętokrzyskim to nie tylko lunapark. Znajdziemy tam m.in. park linowy, Aleję Miniatur, kino 6D. Co więcej, ośrodek jest otwarty przez cały rok, fani sportów zimowych mogą pojeździć tu nawet na nartach. Stok „Sabat” cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy.

W 2014 roku otwarto w Zatorze Rodzinny Park Rozrywki Energylandia, który do tej pory odwiedziło około 7 mln ludzi. Jest to największy tego typu kompleks w Polsce. Co czyni to miejsce wyjątkowym? Przede wszystkim jego różnorodność. Natrafimy tu zarówno na Bajkolandię, Strefę Familijną, jak i Water Park, a zwolennicy ekstremalnych przeżyć będą mogli skorzystać z urządzeń takich jak Apocalypto, czy rollercoaster Mayan.

Zalesie Górne

Niby niczym niewyróżniająca się wioska nieopodal Warszawy. W miesiącach letnich przyciąga jednak sporą garstkę kinomanów. Mieści się tutaj Dzielnica Filmowa. Składają się na nią eksponaty z różnych filmów. Możemy zobaczyć tam m.in. samochód Batmana, pojazd z "Powrotu do przyszłości", autoboty z „Transformersów”. Dzieciaki mogą poskakać na trampolinach, pograć w mini golf, a także skorzystać z interaktywnych urządzeń w strefie muzycznej, takich jak niewidzialna harfa, czy konsola DJa. A to tylko kropla w morzu, gdyż wszystkich atrakcji jest tam całe mnóstwo!

Pacanów

Do 2010 roku miasteczko kojarzone było tylko z Koziołkiem Matołkiem. Dzisiaj znajduje się tam Europejskie Centrum Bajki, które sprawiło, że miejscowość na nowo pojawiła się na ustach ludzi. W środku zobaczyć można wystawę „Bajkowy świat”, która jest interaktywna, a więc edukuje przez zabawę. Przedstawia ona różne zakątki świata, w których rozgrywały się znane dzieciom bajki. Główny gmach otoczony jest przez Ogród Zmysłów. Poza zapachami można spróbować jadalnych roślin w Ogrodzie Smaku, a dotykiem zbadać rośliny o nietypowej fakturze. Punktem obowiązkowym jest wierzba, na której rosną gruszki.

Magia kina